Održan naučni skup „Vojna neutralnost Republike Srpske i Republike Srbije: spojeni sudovi“

U organizaciji Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Banjoj Luci i Instituta za političke studije iz Beograda, u Banjoj Luci je 14. septembra 2021. godine održan naučni skup „Vojna neutralnost Republike Srpske i Republike Srbije: spojeni sudovi“. Skup je otvorila dr Ranka Perić Romić, dekan FPN-a u B. Luci.

Na prvom panelu - "Vojna neutralnost u multipolarnom svetu" - učestvovali su dr Aleksandar Mitić (IMPP, Beograd), dr Predrag Ćeranić (Fakultet bezbednosnih nauka, B. Luka), dr Srđa Trifković (FPN, B. Luka), dr Milomir Stepić, (IPS, Beograd) i dr Srđan Perišić (Filozofski fakultet, I. Sarajevo). U okviru drugog panela - "Perspektive srpske vojne neutralnosti" - izlagali su dr Miloš Jovanović (Pravni fakultet, Beograd), dr Miloš Šolaja (FPN, B. Luka), dr Miloš Jončić (IMPP, Beograd), dr Nevenko Vranješ (FPN, B. Luka) i dr Željko Budimir (FPN, B. Luka).

Na skupu je prof. dr Milomir Stepić, naučni savetnik Instituta za političke studije iz Beograda, imao saopštenje pod naslovom „Geopolitički aspekti usaglašenosti Srbije i Srpske (ne)stupanju u NATO“.

Detaljnije o skupu na http://srpskaneutralnost.rs/