Изабери језик:

О часопису

Претходник овог часописа, ревија за социјално-економска питања почела је да излази 1946. године под називом “Весник рада”. Тадашња редакција 1951. године проширује делатност и наставља да излази под именом “Социјална политика” све до 1992. године, у оквиру тадашњег Института за социјалну политику. Узевши у обзир да је делатност тог института након гашења преузео Институт за политичке студије; као и чињеницу да су радове у овом часопису објављивали еминентни стручњаци из бивше Југославије, Европе и Северне Америке; те да је захваљујући њему значајно обогаћена научна мисао у области социјалне политике и социјалног рада, Институт за политичке студије одлучује да 2013. године обнови излажење ове вредне публикације. Намера редакције је да часопис поново буде место сусрета теорије и праксе из области социјалне политике, те иницијатор промена у овом сектору, како са становишта целокупног система, тако и са позиције његових корисника. Суиздавач часописа је Удружење стручних радника социјалне заштите Републике Србије.
Часопис излази три пута годишње.

Пријави се за билтен