GEOPOLITIČKA I IDENTITETSKA STVARNOST SRBIJE I BALKANA

FENOMEN GRANICA

Predmet analize je fenomen granica, koji je ne samo u Srbiji, već u celom svetu aktuelniji nego ikada. Iako živimo u vremenu u kome su granice nedavno bile proglašene suvišnim i provizornim, nagli priliv migranata, međugranični sporovi i Damoklov mač . . .

INSTITUTCIONALNI PROCESI U SRBJI

SINDIKATI I ZAPOSLENI U LAVIRINTIMA POLITIKE

U ovom radu se problematizuje i analizira stanje u kome su fragmentirani i oslabljeni sindikati, suočeni i sa erozijom radnih prava i daljim dekomponovanjem zaposlenih, ostali i bez jedinstvene platforme i bez poverenja i bez pouzdanih političkih partnera. . . .

OGLEDI I STUDIJE

ESEJ O POLITIČKIM RELIGIJAMA

Ovaj rad pokušava da odgovori na pitanje da li je koncept političkih religija i dalje relevantan za političku nauku? Koncept političkih religija nastao je početkom XX veka sa ciljem da na jedan specifičan način pokuša da objasni prirodu totalitarnih . . .

periodika Srpska politička misao 3/2018 3/2018

Prijavi se za newsletter